موتور براشلس چیست و چگونه کار میکند؟

در اين موتورها سيم پيچ ثابت بوده و آهنرباها ميچرخند. از آنجایي كه سيم پيچ در اين موتورها ثابت است، نيازي به برسها وجود ندارد. كار تقسيم ولتاژ بين سيم پيچها راكنترل كننده سرعت موتور يا ESC انجام ميدهد. به اين نكته دقت كنيد كه نميتوان از كنترلر سرعت موتورهاي معمولي و موتورهاي براشلس بجاي يكديگر استفاده نمود زيرا اين دو، كار كاملا متفاوتي انجام ميدهند.سريعترين راه براي تشخيص اينكه يك موتور براشلس است يا معمولي اين است كه به سيمهاي آن نگاه كنيد. موتورهاي معمولي دو تا سيم دارند در حالي كه موتورهاي براشلس داراي سه سيم هستند. سيم وسط فيدبك نام دارد و تغيير جاي دو سيم ديگر باعت خواهد شد كه جهت چرخش موتور برعكس شود.
از آنجایي كه برس وجود ندارد، خوردگي آن هم در اين موتورها وجود ندارد. نيازي به نگراني براي تميز كردن برسها و محل اتصالشان وجود ندارد. اصطكاك برس براي گرفتن سرعت موتور وجود ندارد. باز هم به همين علت، مدت زمان كاركرد موتور با يك باتري در اين موتورها بالاتر است. نسبت توان به وزن بسيار بالاتريدارند.

و در کل میتوان به این مسئله اشاره کرد که در موتور های براشلس میله ای که موتور های معمولی آن را میچرخاند در این موتور ثابت است و خود موتور میچرخد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *